Zawód moich rodziców

Strona główna » Aktualności » Zawód moich rodziców

W ramach poznawania zawodów swoich rodziców przez najbliższy rok postanowiliśmy zapraszać na lekcje swoich rodziców wykonujących różne ciekawe zawody, aby mogli trochę przybliżyć nam ich specyfikę. Dzisiaj, tj. 27.09.2019r. zaprosiliśmy rodziców -policjantów z KWP WRD w Katowicach I KPP w Będzinie. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy rodziców pracujących w Policji, którzy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na koniec spotkania wszyscy razem wyszliśmy na sąsiadujące przejście dla pieszych i przećwiczyliśmy, powtórzyliśmy wcześniej zdobyte wiadomości.

data dodania: 2019-09-27 15:11:26

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?