DZIEŃ DRZEWA

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ DRZEWA

W roku 2020 Światowy Dzień Drzewa przypada na 10 października (sobota). Uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 6 w Zawierciu postanowili aktywnie włączyć się w obchody tego ekologicznego święta, wszyscy przyszli do szkoły na zielono - brązowo. Dzieci dowiedziały się, dlaczego drzewa są tak ważne dla naszej planety i dlaczego trzeba o nie dbać. Uczniowie z radością wykonali piękne i wielobarwne prace plastyczne przedstawiające drzewa różnymi technikami. Uczniowie klas III z tej okazji przygotowali plakaty - "portrety drzew", z których została wykonana wystawa. Udział w akcji sprawiło dzieciom dużo radości oraz dało im ogromną satysfakcję z podjętego działania na rzecz środowiska naturalnego. Przyczyniło się także do wzrostu ich świadomości na temat potrzeby sadzenia drzew i ich roli w środowisku. Drzewa to nasze wspólne dobro! Zatem sadźmy je!
Dzień Drzewa to akcja, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej. To święto wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie miłośnika przyrody. Zaapelował on do rodaków, by 10 kwietnia 1872 r. posadzili drzewa. Dziś Arbor Day to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października. Nauczyciel opiekun Pani Beata Latacz.

data dodania: 2020-10-09 18:55:25