MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021- ,,Przywróć naszą Ziemię”
Uczniowie klas pierwszych wiedzą, że należy szanować prawa przyrody. Uczniowie z klasy 1a i 1b wykonali prace plastyczne promujące postawy proekologiczne.
Pamiętajmy, że przyszłość naszej planety, a tym samym nasza oraz kolejnych pokoleń, zależy od codziennych działań każdego z nas. Dlatego promujemy ideę "mniej wydawaj, więcej wykorzystuj." Zgodnie z naszą ideą stworzyliśmy "Drugie życie" rzeczy, czyli jak ponownie wykorzystać to, co już mamy. Kreatywnie nadawali nowe życie zużytym przedmiotom co możemy zobaczyć w pracach uczniów klasy III a.
Włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie sprzątali najbliższą okolicę.
W naszej szkole staramy się zawsze zachęcać naszych uczniów do obserwowania przyrody, roślin i zmian jakie zachodzą w różnych porach roku. Aby na obserwacji
i rozmowach się nie kończyło, wykonujemy też zajęcia praktyczne.
Wiosna w tym roku nie może do nas dotrzeć, za oknem deszcz, plucha, zimno, ale uczniowie klas III zainteresowani wiosną, rozwojem roślin, postanowili wyhodować w domu fasolkę i obserwować wzrost rośliny.
Wszyscy wspólnie wyciągnęli wnioski, że o roślinki trzeba dbać codziennie, a do życia potrzebują wody tak jak człowiek. Dlatego dbajmy o naszą planetę i oszczędzajmy wodę!

KWI