DZIEŃ KROPKI

Na dzisiejszej lekcji matematyki klasa 4C obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Wszystko zaczęło się od książki “The Dot” Petera H. Reynoldsa, która opowiada o dziewczynce, która przeszła wielką przemianę. Zwykła kropka ma wielką moc. To dzięki niej dziewczynka o imieniu Vashti uwierzyła w siebie. Na początku lekcji uczniowie zapoznali się z filmową wersją książki, następnie rozwiązywali zadania matematyczne związane z kropkami, tworzyli własne kropki rozwijając wyobraźnie i dobrze się bawiąc. Dzieci miały na sobie kolorowe kropki. Na zakończenie lekcji uczniowie zajadali słodkie przekąski oczywiście w kształcie kropki.

Klasa 4D z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki na sportowo rywalizowała na torach przeszkód zdobywając punkty dla swojej drużyny. Ostatnia zabawa ułożyła napis DZIEŃ KROPKI. Dzień kreatywności i dobrych humorów towarzyszył nam cały czas co potwierdza uśmiech dzieciaków.

WRZ