Ciekawostki
  • Janusz Korczak (właściwie Henryk Goldszmit, pseudonim Stary Doktor) (urodzony 22 lipca 1878 lub 1879 w Warszawie - zginął w sierpniu 1942 w obozie koncentracyjnym w Treblince) pedagog, publicysta, pisarz, lekarz.dalej
  • Nasz Klub współpracuje z włoską szkołą w Ponte Lambro. Sprawia to wszystkim uczniom wielką radość, a także dostarcza wielu cennych informacji na temat życia uczniów we Włoszech.dalej
  • Oprócz działalności typowo bibliotecznej organizowane są przez bibliotekę różne imprezy: apele i akademie, pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych, konkursy plastyczne i czytelnicze, wystawki i loterie, przedstawienia, gazetki okolicznościowe i statystyczne, lekcje biblioteczne. W naszej bibliotece można również korzystać z kącika czytelniczego, fachowych porad nauczycieli ...dalej

Wiceminister w SP6

Strona główna » Aktualności » Wiceminister w SP6

Wiceminister w SP6
19 litopad 2018

W dniu 19 listopada 2018 roku gościliśmy w murach naszej szkoły przedstawiciela Rządu - Wiceministra Sprawiedliwości Pana Michała Wójcika.
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wraz z zastępcą powitali Gościa krótką przemową i biało-czerwonymi kwiatami. Dyrektor Szkoły Dariusz Bednarz zaprezentował osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze, opiekuńcze i sportowe uczniów naszej szkoły. Pan Dyrektor podkreślił z dumą, że największym skarbem szkoły są właśnie uczniowie. W powiązaniu z trwającymi obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości młodzież zaprezentowała program artystyczny o tematyce patriotycznej. Spotkanie to było nietypową i bardzo oryginalna lekcją wychowania obywatelskiego i patriotycznego zwłaszcza dla uczniów klas VII i VIII. W dalszej części spotkania Minister zabrał głos dziękując za ciepłe i serdeczne przyjęcie. Przybliżył nam krótko swoją osobę. Opowiadał czym się zajmował i gdzie pracował za nim został posłem a następnie ministrem. Przedstawił główne zadania Ministerstwa Sprawiedliwości i ogromną rolę jaką ono pełni w naszym kraju. Zwrócił uwagę na ciekawe aspekty swojej pracy ale też na te smutne strony pełnienia tej funkcji. Chcąc poszerzyć swoją wiedzę uczniowie zadawali pytania dotyczące pracy Ministra, jego obowiązków i odpowiedzialności. Z humorem i uśmiechem Gość stwierdził, że pytania, które zadaje młodzież są najtrudniejsze i najbardziej się ich boi, ponieważ pytania zadawane przez polityków są przewidywalne. Wśród pytań do Pana Ministra padła prośba uczniów o zaśpiewanie piosenki. Została spełniona i Pan Minister zaśpiewał nam po góralsku wspominając czasy, kiedy śpiewał w zespole. Pan Minister zachęcał młodzież do wszechstronnego rozwoju, kształtowania osobowości w poczuciu przynależności narodowej. Mówił o pielęgnowaniu wartości patriotycznych.
Ta wizyta na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

autor: msp6zawiercie.pl

data dodania: 2018-11-19 23:00:11