DZIEŃ KROPKI

Strona główna » Aktualności » DZIEŃ KROPKI

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, święto, które cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ pomaga odkrywać młodym ludziom ich talenty i uzdolnienia, podkreśla rolę kreatywności w naszym życiu i jest świetną okazją do dobrej zabawy. W tym roku uczniowie naszej szkoły również dołączyli do grona „kropkowiczów”. Mogliśmy poznać historię Międzynarodowego Dnia Kropki i wiemy już, że zawdzięczamy go Vasthi – dziewczynce, która nie wierzyła we własne możliwości, a dzięki nauczycielce plastyki oraz kropce rozwinęła skrzydła i stała się małą artystką. Na naszych zajęciach również mogliśmy spróbować naszych sił w nowych dla nas dziedzinach – zostaliśmy autorami opowiadania, w którym jednym z bohaterów jest magiczny pies Kropek, niektórzy z nas mogli sprawdzić się jako ilustratorzy. Powtórzyliśmy zasady interpunkcji oraz rozszyfrowaliśmy tekst, który pozbawiony był kropek. Nasi koledzy, korzystając ze Słownika Frazeologicznego, przypomnieli nam, jak ważną rolę odgrywa kropka w powiedzeniach i przysłowiach, których używamy na co dzień. Rozwijaliśmy również naszą kreatywność, tworząc plakat. Zajęcia zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki uświadomiły nam, że każdy ma jakiś ukryty talent, wystarczy jedynie go odkryć i rozwijać, a dzisiejsze święto było ku temu doskonałą okazją.

data dodania: 2020-09-15 19:45:55