DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

17th March St. Patrick’s Day
17 marca to Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Dzień ten jest świętem narodowym i religijnym Zielonej Wyspy. Tego dnia Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony będącą narodową barwą Irlandii. Uczniowie klasy 4c, 5b i 6a wykonali prace przedstawiające symbole Irlandii. Głównym symbolem święta jest trójlistna koniczynka – shamrock. Zgodnie z legendą o świętym Patryku służyła mu ona jako pomoc dydaktyczna przy tłumaczeniu pierwszym irlandzkim chrześcijanom pojęcia Trójcy Świętej. Uczniowie wykonali również zielone kapelusze Leprechauna – skrzata, który pilnuje glinianych naczyń wypełnionych złotem znajdujących się „po drugiej stronie tęczy”. Dzień Świętego Patryka obchodzony jest nie tylko w Irlandii, ale również Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech.
W dniu Świętego Patryka Niech Ci szczęście nie umyka!
Uczniowie klasy 3b włączyli się w obchody dnia patrona Irlandii. Zabawie towarzyszyło śpiewanie piosenki oraz gry. Nie obyło się bez zielonego koloru.
Uczniowie klasy 2a podobnie jak inni wychowankowie naszej szkoły, postanowili urozmaicić dziś sobie zajęcia z języka angielskiego....na papierowych talerzykach tworzyli buzie Leprechauna, irlandzkiego krasnala, słuchali historyjek na temat Św. Patryka, malowali koniczynki na policzkach. Wszystkim uczniom towarzyszyły dobre humory i wyśmienita zabawa. Happy St Patrick's Day