DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Strona główna » ARCHIWUM » 2019-2020 » DZIECI UCZĄ RODZICÓW

Dnia 6 marca 2020r. uczniowie z klas drugich naszej szkoły wzięli udział w Ogolnopolskiej Akcji Edukacyjnej # Dzieci Uczą Rodziców, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa wśród uczniów naszej szkoły, promocja aktywnego i zdrowego trybu życia oraz popularyzacja postaw proekologicznych, a także zachęcanie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były omawiane na zajęciach szkolnych.
Właśnie dzisiaj wzięliśmy udział w lekcji nr 5, na temat: „Wyjatkowa pszczoła”. Wybraliśmy się w podróż do świata pszczół, które mają tak wielki wpływ na nasze życie ( nawet nasze stroje były dzisiaj pszczele). Uczniowie dowiedzieli się po co są pszczoły, jak stworzyć środowisko przyjazne im, jakie są produkty pszczele, ile jest gatunków pszczół w Polsce.
Na zakończenie zajęć recytowaliśmy wiersz „Zmartwienie pszczoły” oraz wykonaliśmy prace plastyczno – techniczne, które zabrali do domu, przekazując rodzicom zdobytą wiedzę oraz dzisiejsze motto „Pszczoły robą dla nas tak wiele, więc i my się postarajmy i sznase na lepszą przyszłość im dajmy”.

data dodania: 2020-03-06 21:51:44