Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„…Druhu mój znasz-ludzi i czas,
Oni tak pragną pokoju.
Chociaż od trosk-srebrzy się włos
Serce powtarza na głos”.
To fragment wiersza, który mogliśmy dziś usłyszeć w świetlicy szkolnej podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Ciekawostką jest to, że wiersz został przeczytany tak, aby uczniom z Ukrainy choć na chwilę przybliżyć ich rodzimy kraj. Magia głośnego czytania to nie tylko tekst książki, to także głos czytającego, uśmiech, wzruszenie, niecodzienny nastrój chwili…Właśnie z takimi odczuciami wychowankowie świetlicy mogli się dziś zmierzyć.
Podczas dzisiejszego święta wysłuchaliśmy wierszy i opowiadań, które zaprezentowali nam zaproszeni goście. Bardzo dziękujemy pani kierownik świetlicy Iwonie Walczyńskiej wraz z wychowawczyniami świetlicy, opiekunowi samorządu uczniowskiego pani Magdalenie Miler, a także przedstawicielom wolontariatu i samorządu szkolnemu. Oczywiście nie mogło zabraknąć dyrektora szkoły Dariusza Bednarza, który skierował sporo ważnych i miłych słów do uczniów naszej szkoły.
Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i obecność!

WRZ