Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września po raz kolejny w naszej świetlicy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Polski w 2001r. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie wysłuchali zaprezentowane teksty przez nauczycieli świetlicy oraz zaproszone gościnnie Panią Joannę Zamorę bibliotekarza szkoły i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego - Maję Cebo. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali czytanych wierszy i prozy.Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstego odwiedzania biblioteki. Apelujemy do rodziców, aby jak najczęściej czytali na głos swoim dzieciom.

Uczniowie klasy 6 b wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zawierciu. Uczniowie wspólnie czytali fragmenty utworów Wisławy Szymborskiej- patronki roku 2023.