Pasowanie na Ucznia Świetlicy

Każdego roku do świetlicy przybywają nowi uczniowie. Poznają świetlicę i panujące w niej zasady oraz integrują się z grupą. Po tym czasie zostają przyjęci do gromady świetlicowej.
Pasowanie na ucznia świetlicy to wyjątkowa uroczystość, którą mieliśmy okazję dziś przeżyć. Wydarzenie to pomogło dzieciom zrozumieć, że są częścią większej społeczności, którą jest świetlica. Spotkanie uświetnił program artystyczny w wykonaniu starszych koleżanek. Radośni uczniowie świetlicy zdali śpiewająco test z wiedzy ogólnej oraz znajomości kultury i zwrotów grzecznościowych. Wszyscy ślubowali przestrzegać regulaminu świetlicy, być grzecznym oraz okazywać pomoc innym w potrzebie. Pani kierownik świetlicy Iwona Walczyńska dokonała ceremonii uroczystego pasowania. Dziewczynki z zespołu "Szósteczki Dance" zaprezentowały układ taneczny. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy i rogi obfitości a pamiątkowe zdjęcia z pewnością będą miłym wspomnieniem. Nasza świetlica tworzy wyjątkowy obszar rozwoju dziecka na każdym jego etapie z uwzględnieniem rozwoju emocjonalnego, zainteresowań, kreatywności oraz twórczego myślenia.
Życzymy nowoprzyjętym do gromady świetlicowej uczniom wielu sukcesów w nauce, sporcie oraz radości w codziennych spotkaniach z rówieśnikami.

LIS