Warsztaty sportowe

Tak to był nasz dzień, dzień uczniów „szóstki” pełen uśmiechu, radości, ciekawych wyzwań. Mogliście się sprawdzić pod kątem sprawności,siły,skoczności pod okiem całej ekipy Pho3nix Kids. Wygraliśmy warsztaty sportowe w których udało się uczestniczyć ponad dwustu dzieciakom z naszej szkoły. To nie koniec akcji kochani już niebawem kolejne zmaganie do którego zapraszam wszystkich. A tymczasem bezpiecznych i udanych ferii życzymy wszystkim.
Szkoła Podstawowa nr 6 w Zawierciu znalazła się w pierwszej setce szkół nagrodzonych za film sportowy inspirujący do aktywności fizycznej, nagrany z uczniami klas 1-8.
Sukces cieszy, ponieważ Pho3nix Active School to największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół. Ogólnopolska akcja w ramach Międzynarodowego Dnia Sportu została objęta patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Dziś uczniowie - w nagrodę - wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez sportowców. Dzieci mogły sprawdzić między innymi swoją zręczność, refleks i wytrzymałość.
Gościem specjalnym był utytułowany i wyjątkowy sportowiec Łukasz Solak, który odnosi sukcesy w pływaniu.
Zawodnikom kibicowała koordynatorka akcji w szkole Justyna Woszczycka i Dyrektor „Szóstki” Dariusz Bednarz.

LUT