PRZEBIŚNIEGOM NA SPOTKANIE

W sobotę 26 marca reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 udała się na rajd organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze. Piękna pogoda sprzyjała poszukiwaniom pierwszych oznak wiosny – udało nam się znaleźć nie tylko przebiśniegi, ale również inne budzące się do życia rośliny. Poza naszymi botanicznymi odkryciami, mogliśmy także zrealizować pasje historyczne, w programie rajdu znalazło się bowiem zwiedzanie odrestaurowanych ruin zamku w Smoleniu. Obiekt wywarł na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy okazję zobaczyć panoramę całej okolicy z zamkowej wieży. Po energicznym marszu dotarliśmy na metę, gdzie czekały na nas gry i zabawy. Wyjazd był ciekawą i aktywną formą spędzenia wolnego czasu zarówno dla uczniów klasy pierwszej, czwartej i ósmej, którzy choć nieco zmęczeni, jednak pełni wrażeń wrócili do Zawiercia.